Łączy nas troska i odwaga

Jesteśmy jedyną w Polsce organizacją, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i dobrostanu dzieci wychowywanych przez osoby nieheteronormatywne.

Działamy dwutorowo

Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla tęczowych rodzin - by mogły się poznać, wzmocnić i skutecznie działać we własnej sprawie.

Upowszechniamy wiedzę o tęczowych rodzinach, przez co zwiększamy grono osób i instytucji sojuszniczych.

Ważne jest dla nas:

Wzmacnianie poczucia własnej wartości rodziców i dzieci tworzących tęczowe rodziny

Przeciwdziałanie stygmatyzacji i dyskryminacji tęczowych rodzin

Widoczność rodzin LGBT+ na poziomie lokalnym i ogólnopolskim

Sieciowanie tęczowych rodzin i ich integracja z najbliższym środowiskiem

Wzmacnianie więzi międzypokoleniowych w rodzinach osób LGBT+

Nasza działalność

ponad 400

Osób uczestniczących w warsztatach i grupach wsparcia
220
Osób eksperckich przeszkolonych na temat tęczowych rodzin
15
Zakończonych projektów

150 godzin

Indywidualnych konsultacji psychologicznych
5
Ogólnopolskich zjazdów tęczowych rodzin
70
Lokalnych spotkań tęczowych rodzin

Realizowane projekty

Lepsza edukacja dla równości/ Better Education For Equality - projekt Erasmus+

Erasmus+

Sieci sojusznicze dla Tęczowych Rodzin - Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

sieci sojusznicze
aktywni obywatele
fundusz regionalny

Strefa Dialogu

Strefa Dialogu
grupa wsparcia
opiniowanie
wsparcie psychologiczne

Nasz zespół

dr Jowita Wycisk

Psycholożka, kulturoznawczyni, trenerka mindfulness, wykładowczyni na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, badaczka rodzicielskiego stresu mniejszościowego, autorka publikacji na temat zagadnień LGBT+ w psychologii. Członkini zarządu fundacji.

dr Joanna Śmiecińska

Coach, językoznawczyni i anglistka na co dzień pracuje na Wydziale Anglistyki UAM. Współzałożycielka Stowarzyszenia Społeczności LGBT+ UAM. Członkini zarządu fundacji.

dr Anna Strzałkowska

Psycholożka i socjolożka, nauczycielka akademicka, aktywna działaczka na rzecz praw człowieka. Współprzewodnicząca pierwszej kadencji Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Gdańska. Współzałożycielka Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT+ Tolerado. Członkini zarządu fundacji.

Magda Zawora

Koordynatorka projektu Sieci sojusznicze dla tęczowych rodzin, zawodowo w IT, specjalistka od zarządzania różnorodnością, menadżerka licznych projektów z obszaru D&I.

Karolina Judka

Administratorka fundacyjnych mediów społecznościowych związana z branżą IT. Koordynowała pierwsze w Krakowie Centrum Równościowego DOMEQ, uczestniczka pierwszego Aktywistycznego zjazdu Tęczowych Rodzin.

Adw. Anna Mazurczak

Adwokatka specjalizująca się w ochronie praw osób LGBT, partnerka w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci, pełnomocniczka w precedensowych, krajowych i międzynarodowych postępowaniach sądowych dotyczących dzieci urodzonych za granicą w związkach jednopłciowych.

Najważniejsze wydarzenia 
w historii Fundacji

Działając jeszcze w porozumieniu z grupą Stonewall, organizujemy konferencję pt.: "Dziecko zagrożone homofobią. Homoseksualność w rodzinie a polityka społeczna miasta", przy współpracy z Urzędem Miasta Poznania i Instytutem Psychologii UAM.
Marzec 2017
Czytaj więcej
Organizujemy Seminarium "Rodzinnie o LGBT+" w ramach Poznań Pride Week - premiera materiału audio "Mówią dzieci. O tęczowych rodzinach i nie tylko".
Wrzesień 2017
Czytaj więcej
Wraz z NELFA uczestniczymy w konferencji „Advancing LGBTI Equality in the EU: from 2020 and beyond” i konsultacjach z Komisją Europejską w Brukseli
Wrzesień 2019
W odpowiedzi na zaproszenie Ministry Równości Katarzyny Kotuli, gościmy w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, gdzie przedstawiamy "Postulaty tęczowych rodzin" wypracowane w procesie partycypacyjnym z udziałem tęczowych rodzin