Łączy nas troska i odwaga
Jesteśmy jedyną w Polsce organizacją, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i dobrostanu dzieci wychowywanych przez osoby nieheteronormatywne.
Działamy dwutorowo
Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla tęczowych rodzin - by mogły się poznać, wzmocnić i skutecznie działać we własnej sprawie.
Upowszechniamy wiedzę o tęczowych rodzinach, przez co zwiększamy grono osób i instytucji sojuszniczych.
Ważne jest dla nas:
Wzmacnianie poczucia własnej wartości rodziców i dzieci tworzących tęczowe rodziny
Przeciwdziałanie stygmatyzacji i dyskryminacji tęczowych rodzin
Widoczność rodzin LGBT+ na poziomie lokalnym i ogólnopolskim
Sieciowanie tęczowych rodzin i ich integracja z najbliższym środowiskiem
Wzmacnianie więzi międzypokoleniowych w rodzinach osób LGBT+
Nasza działalność
ponad 400
Osób uczestniczących w warsztatach i grupach wsparcia
220
Osób eksperckich przeszkolonych na temat tęczowych rodzin
15
Zakończonych projektów
150 godzin
Indywidualnych konsultacji psychologicznych
5
Ogólnopolskich zjazdów tęczowych rodzin
70
Lokalnych spotkań tęczowych rodzin
Nasz zespół
dr Jowita Wycisk
Psycholożka, kulturoznawczyni, trenerka mindfulness, wykładowczyni na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, badaczka rodzicielskiego stresu mniejszościowego, autorka publikacji na temat zagadnień LGBT+ w psychologii. Członkini zarządu fundacji.
dr Joanna Śmiecińska
Coach, językoznawczyni i anglistka na co dzień pracuje na Wydziale Anglistyki UAM. Współzałożycielka Stowarzyszenia Społeczności LGBT+ UAM. Członkini zarządu fundacji.
dr Anna Strzałkowska
Psycholożka i socjolożka, nauczycielka akademicka, aktywna działaczka na rzecz praw człowieka. Współprzewodnicząca pierwszej kadencji Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Gdańska. Współzałożycielka Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT+ Tolerado. Członkini zarządu fundacji.
Magda Zawora
Koordynatorka projektu Sieci sojusznicze dla tęczowych rodzin, zawodowo w IT, specjalistka od zarządzania różnorodnością, menadżerka licznych projektów z obszaru D&I.
Karolina Judka
Administratorka fundacyjnych mediów społecznościowych związana z branżą IT. Koordynowała pierwsze w Krakowie Centrum Równościowego DOMEQ, uczestniczka pierwszego Aktywistycznego zjazdu Tęczowych Rodzin.
Adw. Anna Mazurczak
Adwokatka specjalizująca się w ochronie praw osób LGBT, partnerka w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci, pełnomocniczka w precedensowych, krajowych i międzynarodowych postępowaniach sądowych dotyczących dzieci urodzonych za granicą w związkach jednopłciowych.
Najważniejsze wydarzenia w historii Fundacji
Działając jeszcze w porozumieniu z grupą Stonewall, organizujemy konferencję pt.: "Dziecko zagrożone homofobią. Homoseksualność w rodzinie a polityka społeczna miasta", przy współpracy z Urzędem Miasta Poznania i Instytutem Psychologii UAM.
Marzec 2017
Czytaj więcejOrganizujemy Seminarium "Rodzinnie o LGBT+" w ramach Poznań Pride Week - premiera materiału audio "Mówią dzieci. O tęczowych rodzinach i nie tylko".
Wrzesień 2017
Czytaj więcejW odpowiedzi na zaproszenie Ministry Równości Katarzyny Kotuli, gościmy w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, gdzie przedstawiamy "Postulaty tęczowych rodzin" wypracowane w procesie partycypacyjnym z udziałem tęczowych rodzin
Marzec 2024
Przeczytaj nasze postulaty